اگر قصد دارید سوالی مطرح کنید که جواب سوال یک عدد است از سوال عددی استفاده کنید. دقت داشته باشید که فرق سوال عددی با سوال متنی پاسخ کوتاه با رجکس عدد این است که روی سوال عددی تحلیل‌های آماری داده می‌شود ولی سوال متنی پاسخ کوتاه با رجکس عدد برای سوالاتی مثل کدملی، کد‌پستی و … است که نیاز به تحلیل آماری ندارد.

انتخاب سوال عدد

اجباری‌کردن پاسخ به سوال عدد

عدم نمایش شماره سوال

تحلیل سوال عدد


انتخاب سوال عدد

۱.پرسشنامه مورد نظر را از صفحه پرسشنامه‌های من انتخاب کنید یا یک پرسشنامه جدید ایجاد کنید.

۲.از بخش ایجاد و از دسته سوالات منوی سمت راست صفحه، سوال عدد را انتخاب کنید.

۳.برای انتخاب آن یا می‌توانید روی آن کلیک کرده و یا با استفاده از درگ و دراپ آن را به پرسشنامه خود اضافه کنید.

عنوان سوال عدد

متن سوال خود را بنویسید.

از مستطیل روبه‌روی سوال می‌توانید برای به کار بردن پاسخ سوالات قبلی و متغیرهای تعریف شده (امتیازها یا اطلاعات مخفی) استفاده کنید. این ویژگی پایپینگ نام دارد. برای آشنایی بیشتر ویدیوی پایپینگ پاسخ و امتیاز و پایپینگ متغیرهای مخفی را ببینید.

توضیحات سوال عدد

با افزودن توضیحات به پاسخ‌دهنده کمک کنید که درک بهتر و دقیق‌تری از آن چه شما به عنوان پاسخ مد نظر دارید، پیدا کند. مثلا اگر در سوال پرسیده‌اید که معدل دوره کارشناسی خود را وارد کنید و اعداد اعشاری را نیز مجاز نموده‌اید، در توضیحات می‌توانید بنویسید که: می‌توانید از اعداد اعشاری نیز استفاده کنید.

به مانند قسمت عنوان، در قسمت توضیحات نیز با استفاده از مستطیل روبه رو می‌توانید برای به کار بردن پاسخ سوالات قبلی و متغیرهای تعریف‌شده (امتیازها یا اطلاعات مخفی) استفاده کنید.

حداقل و حداکثر عدد پاسخ

از این قسمت می‌توانید حداقل و حداکثر عدد پاسخ را مشخص کنید.

مجاز بودن عدد اعشاری

 برای پاسخ به سوال عدد، به طور پیش‌فرض فقط اعداد صحیح مورد قبول است اما اگر می‌خواهید که اعداد اعشاری نیز مورد قبول باشند این گزینه را فعال کنید.

افزودن عکس یا ویدیو به سوال عدد

برای بارگذاری عکس یا ویدیو دکمه مربوط به آن را فعال کنید.

افزودن عکس

فرمت: محدودیتی وجود ندارد

سایز: حداکثر ۲ مگابایت

روی گزینه عکس و سپس بارگذاری کلیک کنید.

 عکس‌ها محدودیت ابعادی ندارند و ابعاد آن‌ها به طور اتوماتیک توسط سیستم تغییر داده می شود.

افزودن ویدیو

 روی گزینه ویدیو کلیک کنید. ویدیوی مورد نظر را می‌توانید در سایت‌هایی مانند آپارات بارگذاری کرده و لینک آن را در قسمت آدرس ویدیو کپی کنید.

توجه داشته باشید که عکس و ویدیو را به طور هم‌زمان نمی‌توانید بارگذاری کنید. هر عکس یا ویدیویی که اضافه می‌کنید بلافاصله در کادر سمت چپ نمایش داده می‌شود.

اجباری کردن پاسخ به سوال

برای این که پاسخ به سوال را اجباری کنید این گزینه را فعال کنید. با فعال‌سازی این گزینه، پاسخ‌دهنده بدون پاسخ به این سوال نمی‌تواند پاسخ نهایی را ارسال کند. به این صورت که در انتهای پرسشنامه دکمه بازبینی را مشاهده می‌کند که با زدن این دکمه پاسخ‌دهنده به سوالات اجباری پاسخ نداده، هدایت می‌شود.

عدم نمایش شماره سوال

اگر قصد دارید که شماره سوال در فرم یا پرسشنامه شما نمایش داده نشود می‌توانید این گزینه را فعال کنید.

تحلیل سوال عدد

شما می‌توانید تحلیل پاسخ‌های دریافت‌شده روی سوال‌های عددی را از قسمت گزارش/ تحلیل و نمودارها ببینید. برای راحتی بیشتر در تحلیل سوالات می‌توانید پاسخ ها را به دسته‌های کوچک‌تری تقسیم کنید و روی آن‌ها فیلترهای پیشرفته تعریف کنید (این امکان در کاربری سازمانی وجود دارد).

برای سوال عددی سه نوع نمودار به شما داده می‌شود. در کنار نمودارهای داده‌شده، میانگین، واریانس و انحراف‌معیار نیز به تفکیک داده می‌شود. برای آشنایی بیشتر با تعاریف این شاخص ها مطلب شاخص‌های پرکاربرد آماری را مطالعه کنید.

به این راهنما امتیاز دهید