اگر نمی‌خواهید اطلاعات پنل کاربری و تمام نتایج پرسشنامه‌های خود را با دیگران به اشتراک بگذارید و فقط بخشی از گزارش‌ها را می‌خواهید به دیگران بدهید،‌ اگر می‌خواهید روی نتایج هر پرسشنامه فرمول‌های پیچیده محاسباتی اجرا کنید و اگر کار با گوگل شیت از اجزای اصلی کارتان است قطعا به یکپارچگی پرس‌لاین با گوگل شیت نیاز پیدا خواهید کرد.

برای اتصال پرس‌لاین به گوگل شیت دو راه دارید. یکی اینکه به صورت مستقیم و از طریق پنل کاربری خود این اتصال را انجام دهید یا اینکه از طریق اتصال پرس‌لاین به میک (اینتگرومات) و نهایتا اتصال پرس‌لاین به گوگل شیت فرآیندهای خود را پیش ببرید.

تفاوت این دو روش در شرط‌ها و دستورهایی است که می‌توانید ایجاد کنید. اگر به وسیله میک یکپارچگی را ایجاد کنید می‌توانید شرط‌های پیچیده‌تری را هم اجرا کنید. مثلا می‌توانید نتایج را با اتصال پرس‌لاین به تلگرام بفرستید و سپس آن‌ها را به گوگل شیت هدایت کنید. به طور کلی اتصال از طریق میک به شما امکانات و ویژگی‌های بیشتری می‌دهد.

اتصال پرس‌لاین به گوگل شیت به صورت مستقیم

برای اتصال به صورت مستقیم کافیست ابتدا وارد پنل کاربری خود در پرس‌لاین شوید. پرسشنامه خود را انتخاب کنید و از آن‌جا وارد فاز تنظیمات و سپس یکپارچه‌سازی شوید.

یکپارچگی های پرس لاین

 

حالا دکمه اتصال را بزنید و از آن‌جا حساب گوگل خود را انتخاب کنید تا بتوانید به آن متصل شوید.

نکته: شما می‌توانید چندین حساب کاربری ایمیل را به پرس‌لاین متصل کنید. برای این کار کافیست از گزینه «اضافه کردن حساب گوگل جدید» استفاده کنید.

اتصال پرس لاین به گوگل شیت

 

اگر حساب کاربری شما از اعتبارسنجی دومرحله‌ای برخوردار باشد باید در این مرحله، به کمک روش‌هایی که قبلا انتخاب کرده‌اید اعتبار سنجی را انجام دهید. مثلا ممکن است برایتان پیامکی از طرف گوگل ارسال شود و بخواهد که ورودتان را تایید کنید.

 

حالا از شما می‌خواهد که اجازه دهید پرس‌لاین به اطلاعات ایمیل شما درسترسی پیدا کند. در این مرحله باید تمام گزینه‌های موجود را فعال کرده و سپس گزینه continue یا ادامه را انتخاب کنید.

 

در مرحله بعدی یک شیت جدید بسازید یا از میان شیت‌های موجود یکی را انتخاب کنید. در همین مرحله می‌توانید نام شیت خود را هم تغییر دهید.

اتصال پرس لاین به گوگل شیت

 

اگر گزینه دوم را انتخاب کردید باید آدرس شیتی که قبلا داشته‌اید را وارد کنید تا اتصال و دکمه اتصال را بزنید تا اینتگریشن با گوگل شیت تکمیل شود.

 

پس از انجام اتصال با این پیام مواجه می‌شوید. حالا می‌توانید با اعلام موافقت خود اطلاعاتتان را وارد شیت مربوطه کنید.

 

پس از اتصال کامل و انجام تنظیمات صفحه شما به این شکل درخواهد آمد. شما می‌توانید هر زمان با انتخاب گزینه حذف، اتصال خود به گوگل شیت را خاتمه دهید.

حالا به سادگی می‌توانید اطلاعات دریافت‌شده از این پرسشنامه یا فرم را از طریق گوگل شیت با دیگران به اشتراک بگذارید یا عملیات‌های پیچیده‌تری از طریق امکانات گوگل شیت انجام دهید.

نکته مهم:

شما می‌توانید پس از ایجاد یکپارچگی سوال‌های جدیدی به پرسشنامه خود در پرس‌لاین بیفزایید، در این صورت زمانی که پاسخ جدیدی دریافت می‌کنید ستون جدیدی به گوگل شیت شما افزوده می‌شود. در صورتی‌که سوالی را از میان سوالات خود حذف کنید، داده‌های پیشین شما از بین نخواهد رفت. در واقع ستون مربوط به پاسخ‌های قبلی در جای خود باقی می‌مانند.

توجه: API گوگل شیت فقط توانایی انجام ۵۰۰ درخواست در ۱۰۰ ثانیه را داراست. یعنی اگر شما در ۱۰۰ ثانیه بیش از ۵۰۰ پاسخ دریافت کنید و بخواهید همگی یک جا وارد شیت شوند درخواست شما مسدود می‌شود. برای این‌که به چنین مشکلی برنخورید باید تنظیمات API‌ گوگل خود را تغییر دهید.

چطور چند پرسشنامه پرس‌لاین را به یک گوگل شیت متصل کنیم؟

شما می‌توانید نتایج هر چند تا پرسشنامه‌ای را که می‌خواهید در یک شیت و به صورت تب‌های مجزا متصل کنید. به این ترتیب شما یک شیت خواهید داشت که متشکل از تب‌های جداگانه است. برای انجام این کار، زمانی که از شما پرسیده می‌شود که می‌خواهید یک شیت جدید بسازید یا از میان شیت‌های موجود یکی را انتخاب کنید، گزینه دوم را انتخاب کنید و آدرس همان شیت قبلی را وارد کنید. به این ترتیب تب‌های متفاوتی در همان شیت برای شما ایجاد می‌شود و اطلاعات وارد آن می‌شوند.

 

در همین حین می‌توانید سناریوهای پیچیده‌تری نیز به کمک دستورهای موجود ایجاد کنید و اطلاعات خود را به صورت خودکار به گوگل شیت پاس دهید.

اگر سوالی داشتید یا به مشکلی برخوردید کافیست از طریق ایمیل پشتیبانی پرس‌لاین به نشانی support@porsline.ir با ما در تماس باشید.

به این راهنما امتیاز دهید