هنگامی که تعداد سوالات در پرسشنامه زیاد است و یا لازم است سوالات پرسشنامه را به زیر مجموعه‌های کوچک‌تری دسته‌بندی کنید به  گروه سوال نیاز دارید. گروه سوال باعث می‌شود پرسشنامه را به‌خوبی سازمان‌دهی کرده و بتوانید به دسته‌های کوچک‌تری تقسیم کنید. به‌این‌صورت که سوالاتی که محتوای مشابهی دارند در یک گروه سوال قرار بگیرند تا تمرکز برای پاسخ‌دهنده آسان تر شود.

انتخاب گروه سوال

افزودن دکمه به گروه سوال

عدم نمایش شماره سوال

تصادفی‌سازی نمایش سوال‌های زیر‌گروه


انتخاب گروه سوال

۱.پرسشنامه مورد نظر را از صفحه پرسشنامه‌های من انتخاب کنید یا یک پرسشنامه جدید ایجاد کنید.

۲.از بخش ایجاد و از منوی سمت راست که انواع سوالات وجود دارند، گروه سوال را انتخاب کنید.

۳.برای انتخاب آن یا می‌توانید روی آن کلیک کرده و یا با استفاده از درگ و دراپ آن را به پرسشنامه خود اضافه کنید.

عنوان گروه سوال

برای گروه سوال عنوانی انتخاب کنید.

از مستطیل روبه‌روی سوال می‌توانید برای به‌کار‌بردن پاسخ سوالات قبلی و متغیرهای تعریف‌شده (امتیازها یا اطلاعات مخفی) استفاده کنید. این ویژگی پایپینگ نام دارد. برای آشنایی بیشتر ویدیوی پایپینگ پاسخ و امتیاز و پایپینگ متغیرهای مخفی را ببینید.

توضیحات گروه سوال

با افزودن توضیحات به پاسخ‌دهنده کمک کنید که درک بهتر و دقیق‌تری از آن‌چه شما به عنوان پاسخ مد‌ نظر دارید، پیدا کند. برای مثال می‌توانید در توضیحات گروه سوال خود بنوسید: تمامی سوالات این بخش مرتبط با سوابق کاری می‌باشد.

به مانند قسمت عنوان، در قسمت توضیحات نیز با استفاده از مستطیل روبه‌رو می‌توانید برای به‌کار‌بردن پاسخ سوالات قبلی و متغیرهای تعریف‌شده (امتیازها یا اطلاعات مخفی) استفاده کنید.

افزودن عکس یا ویدیو به گروه سوال

برای بارگذاری عکس یا ویدیو دکمه مربوط به آن را فعال کنید.

افزودن عکس

فرمت: محدودیتی وجود ندارد

سایز: حداکثر ۲ مگابایت

روی گزینه عکس و سپس بارگذاری کلیک کنید.

 عکس‌ها محدودیت ابعادی ندارند و ابعاد آن‌ها به طور اتوماتیک توسط سیستم تغییر داده می‌شود.

افزودن ویدیو

روی گزینه ویدیو کلیک کنید. ویدیوی مورد نظر را می‌توانید در سایت‌های معتبری مانند آپارات بارگذاری کرده و لینک آن را در قسمت آدرس ویدیو کپی کنید.

توجه داشته باشید که عکس و ویدیو را به طور هم‌زمان نمی‌توانید بارگذاری کنید. هر عکس یا ویدیویی که اضافه می‌کنید بلافاصله در کادر سمت چپ نمایش داده می‌شود.

افزودن دکمه به گروه سوال

می‌توانید در انتهای عنوان و توضیحات گروه سوال دکمه‌ای قرار دهید تا پاسخ‌دهنده بعد از کلیک روی دکمه بتواند وارد سوالات زیر‌مجموعه شود.

عدم نمایش شماره سوال

اگر قصد دارید که شماره سوال در فرم یا پرسشنامه شما نمایش داده نشود می‌توانید این گزینه را فعال کنید.

تصادفی‌سازی نمایش سوال‌های زیر‌گروه

برای اینکه بتوانید سوال‌های یک گروه سوال را به صورت تصادفی به پاسخ‌دهنده‌ها نمایش دهید باید گزینه را فعال کنید. با فعال‌کردن این گزینه دو امکان در دسترس شما قرار می‌گیرد.

نمایش تصادفی همه سوال‌های زیرگروه

در این قسمت کل سوالات زیر مجموعه گروه سوال، به صورت تصادفی به پاسخ دهنده‌ها نمایش داده می‌شود.

نمایش تصادفی بخشی از سوال‌های زیرگروه

در این قسمت می‌توانید تعدادی از کل سوالات زیر‌مجموعه گروه سوال را به صورت تصادفی به پاسخ‌دهنده‌ها نمایش دهید. به طور مثال اگر کل سوالات زیر مجموعه گروه سوال ۲۰ تا باشد می‌توانید انتخاب کنید که از این ۲۰ سوال تنها ۸ سوال به پاسخ‌دهنده‌ها به صورت تصادفی نمایش داده شود.

به این راهنما امتیاز دهید