برای گرفتن بازخورد و پاسخ‌های بلند بدون الگوی (فرمت) پاسخ از پاسخ‌دهنده‌ها می‌توانید از سوال متنی با پاسخ بلند استفاده کنید. برای مثال برای گرفتن انتقادات و پیشنهادات از سمت مخاطبان، سوال متنی با پاسخ بلند به کار می‌رود.

انتخاب سوال متنی با پاسخ بلند

اجباری‌کردن پاسخ به سوال متنی با پاسخ بلند

عدم نمایش شماره سوال

تحلیل سوال متنی با پاسخ بلند


انتخاب سوال متنی با پاسخ بلند

۱.پرسشنامه مورد نظر را از صفحه پرسشنامه‌های من انتخاب کنید یا یک پرسشنامه جدید ایجاد کنید.

۲.از بخش ایجاد و از دسته سوالات منوی سمت راست صفحه، سوال متنی با پاسخ بلند را انتخاب کنید.

۳.برای انتخاب آن یا می‌توانید روی آن کلیک‌ کرده و یا با استفاده از درگ و دراپ آن را به پرسشنامه خود اضافه کنید.

عنوان سوال متنی با پاسخ بلند

متن سوال خود را بنویسید.

از مستطیل روبه‌روی سوال می‌توانید برای به‌کار‌بردن پاسخ سوالات قبلی و متغیرهای تعریف‌شده (امتیازها یا اطلاعات مخفی) استفاده کنید. این ویژگی پایپینگ نام دارد. برای آشنایی بیشتر ویدیوی پایپینگ پاسخ و امتیاز و پایپینگ متغیرهای مخفی را ببینید.

توضیحات سوال متنی با پاسخ بلند

با افزودن توضیحات به پاسخ‌دهنده کمک کنید که درک بهتر و دقیق‌تری از آن‌چه شما به عنوان پاسخ مد نظر دارید، پیدا کند. برای مثال اگر نام دوره‌های گذرانده‌شده کاری را در سوال پرسیده‌اید، می‌توانید در توضیحات بنویسید: بعد از نوشتن نام هر دوره اینتر بزنید و نام دوره بعد را وارد کنید.

به مانند قسمت عنوان، در قسمت توضیحات نیز با استفاده از مستطیل روبه‌رو می‌توانید برای به‌کار‌بردن پاسخ سوالات قبلی و متغیرهای تعریف‌شده (امتیازها یا اطلاعات مخفی) استفاده کنید.

افزودن عکس یا ویدیو به سوال متنی با پاسخ بلند

برای بارگذاری عکس یا ویدیو دکمه مربوط به آن را فعال کنید.

افزودن عکس

فرمت: محدودیتی وجود ندارد

سایز: حداکثر ۲ مگابایت

روی گزینه عکس و سپس بارگذاری کلیک کنید.

 عکس‌ها محدودیت ابعادی ندارند و ابعاد آن‌ها به‌طور‌اتوماتیک توسط سیستم تغییر داده می‌شود.

افزودن ویدیو

روی گزینه ویدیو کلیک کنید. ویدیوی مورد نظر را می‌توانید در سایت‌هایی مانند آپارات بارگذاری کرده و لینک آن را در قسمت آدرس ویدیو کپی کنید.

توجه داشته باشید که عکس و ویدیو را به طور هم‌زمان نمی‌توانید بارگذاری کنید. هر عکس یا ویدیویی که اضافه می‌کنید بلافاصله در کادر سمت چپ نمایش داده می‌شود.

اجباری‌کردن پاسخ به سوال متنی با پاسخ بلند

برای این‌که پاسخ به سوال را اجباری کنید این گزینه را فعال کنید. با فعال‌سازی این گزینه، پاسخ‌دهنده بدون پاسخ به این سوال نمی‌تواند پاسخ نهایی را ارسال کند. به این صورت که در انتهای پرسشنامه دکمه بازبینی را مشاهده می‌‌کند که با زدن این دکمه پاسخ‌دهنده به سوالات اجباری پاسخ نداده، هدایت می‌شود.

عدم نمایش شماره سوال

اگر قصد دارید که شماره سوال در فرم یا پرسشنامه شما نمایش داده نشود می‌توانید این گزینه را فعال کنید.

تحلیل سوال متنی با پاسخ بلند

از آن‌جا که سوال‌های متنی با پاسخ بلند نمودارهای کمی ندارند بنابراین در بخش نمودارها، نمودار خاصی برای این سوالات وجود ندارد و شما همچین پیامی را مشاهده می‌کنید.

برای دیدن گزارشات مربوط به سوالات متنی با پاسخ بلند می‌توانید در بخش گزارش، جدول نتایج پاسخ تک به تک افراد را مشاهده کنید و از قسمت خروجی، خروجی اکسل تمامی پاسخ‌ها را دریافت کنید.

به این راهنما امتیاز دهید