سوال درجه‌بندی این امکان را به پاسخ‌دهنده یا مخاطب می‌دهد تا بتواند در مورد موضوعی ارزیابی خود را با دادن امتیاز به نمایش بگذارد. برای مثال اگر می‌خواهید ارزیابی کنید که مشتریان شما به خدمات پس از فروش، رفتار کارمندان فروش، مشاوره قبل از خرید و … چه امتیازی می‌دهند از سوال درجه‌بندی استفاده کنید.

انتخاب سوال درجه‌بندی

اجباری‌کردن پاسخ به سوال

عدم نمایش شماره سوال

تحلیل سوال درجه‌بندی


انتخاب سوال درجه‌بندی

۱.پرسشنامه مورد نظر را از صفحه پرسشنامه‌های من انتخاب کنید یا یک پرسشنامه جدید ایجاد کنید.

۲.از بخش ایجاد و از دسته سوالات منوی سمت راست صفحه، سوال درجه‌بندی را انتخاب کنید.

۳.برای انتخاب آن یا می‌توانید روی آن کلیک کرده و یا با استفاده از درگ و دراپ آن را به پرسشنامه خود اضافه کنید.

عنوان سوال درجه‌بندی

متن سوال خود را بنویسید.

از مستطیل روبه‌روی سوال می‌توانید برای به‌کار‌بردن پاسخ سوالات قبلی و متغیرهای تعریف‌شده (امتیازها یا اطلاعات مخفی) استفاده کنید. این ویژگی پایپینگ نام دارد. برای آشنایی بیشتر ویدیوی پایپینگ پاسخ و امتیاز و پایپینگ متغیرهای مخفی را ببینید.

توضیحات سوال درجه‌بندی

با افزودن توضیحات به پاسخ‌دهنده کمک کنید که درک بهتر و دقیق‌تری از آن‌چه شما به عنوان پاسخ مد نظر دارید، پیدا کند. برای مثال اگر در سوال پرسیده‌اید به خدمات ما چه امتیازی می‌دهید، می‌توانید در توضیحات بنویسید: منظور از خدمات، مشاوره قبل از خرید و پشتیبانی بعد از خرید است.

 به مانند قسمت عنوان، در قسمت توضیحات نیز با استفاده از مستطیل روبه‌رو می‌توانید برای به‌کار‌بردن پاسخ سوالات قبلی و متغیرهای تعریف‌شده (امتیازها یا اطلاعات مخفی) استفاده کنید.

تنظیم درجه

از این قسمت می‌توانید تعداد درجه‌های سوال را مشخص کنید. درجه‌های سوال درجه‌بندی می‌تواند از تعداد ۱ تا ۱۰ متغیر باشد. بعد از انتخاب تعداد درجه‌ها می‌توانید شکل درجه‌ها را به سه حالت ستاره، قلب یا شست تغییر دهید.

افزودن عکس یا ویدیو به سوال درجه‌بندی

برای بارگذاری عکس یا ویدیو دکمه مربوط به آن را فعال کنید.

افزودن عکس

فرمت: محدودیتی وجود ندارد

سایز: حداکثر ۲ مگابایت

روی گزینه عکس و سپس بارگذاری کلیک کنید.

 عکس‌ها محدودیت ابعادی ندارند و ابعاد آن‌ها به‌طور اتوماتیک توسط سیستم تغییر داده می‌شود.

افزودن ویدیو

 روی گزینه ویدیو کلیک کنید. ویدیوی مورد نظر را می‌توانید در سایت‌هایی مانند آپارات بارگذاری کرده و لینک آن را در قسمت آدرس ویدیو کپی کنید.

توجه داشته باشید که عکس و ویدیو را به طور هم‌زمان نمی‌توانید بارگذاری کنید. هر عکس یا ویدیویی که اضافه می‌کنید بلافاصله در کادر سمت چپ نمایش داده می‌شود.

اجباری‌کردن پاسخ به سوال درجه‌بندی

برای این‌که پاسخ به سوال را اجباری کنید این گزینه را فعال کنید. با فعال‌سازی این گزینه، پاسخ‌دهنده بدون پاسخ به این سوال نمی‌تواند پاسخ نهایی را ارسال کند. به این صورت که در انتهای پرسشنامه دکمه بازبینی را مشاهده می‌کند که با زدن این دکمه پاسخ‌دهنده به سوالات اجباری پاسخ نداده، هدایت می‌شود.

عدم نمایش شماره سوال

اگر قصد دارید که شماره سوال در فرم یا پرسشنامه شما نمایش داده نشود می‌توانید این گزینه را فعال کنید.

تحلیل سوال درجه‌بندی

شما می‌توانید تحلیل پاسخ‌های دریافت‌شده روی سوال‌های درجه‌بندی را از قسمت گزارش، تحلیل و نمودارها ببینید. برای راحتی بیش‌تر در تحلیل سوالات می‌توانید پاسخ‌ها را به دسته‌های کوچک‌تری تقسیم کنید و روی آن‌ها فیلترهای پیشرفته تعریف کنید (این امکان در کاربری سازمانی وجود دارد).

برای سوال درجه‌بندی سه نوع نمودار به شما داده می‌شود. در کنار نمودارهای داده‌شده، میانگین، واریانس و انحراف معیار نیز به تفکیک داده می‌شود. برای آشنایی بیشتر با تعاریف این شاخص‌ها مطلب شاخص‌های پرکاربرد آماری را مطالعه کنید.

به این راهنما امتیاز دهید