برای زمان‌هایی که از پاسخ‌دهنده می‌خواهید تا اولویت چند‌ گزینه را برای شما مشخص کند می‌توانید از سوال اولویت‌دهی استفاده کنید. در این سوال پاسخ‌دهنده با استفاده از درگ و دراپ گزینه‌ها را به ترتیب اولویت خود مرتب می‌کند.

انتخاب سوال اولویت‌دهی

تصادفی‌سازی ترتیب گزینه‌ها

عدم نمایش شماره سوال

تحلیل سوال اولویت‌دهی


انتخاب سوال اولویت‌دهی

۱.پرسشنامه مورد نظر را از صفحه پرسشنامه‌های من انتخاب کنید یا یک پرسشنامه جدید ایجاد کنید.

۲.از بخش ایجاد و از دسته سوالات منوی سمت راست صفحه، سوال اولویت‌دهی را انتخاب کنید.

۳.برای انتخاب آن یا می‌توانید روی آن کلیک کرده و یا با استفاده از درگ و دراپ آن را به پرسشنامه خود اضافه کنید.

عنوان سوال اولویت‌دهی

متن سوال خود را بنویسید.

 از مستطیل روبه‌روی عنوان می‌توانید برای به‌کار‌بردن پاسخ سوالات قبلی و متغیرهای تعریف‌شده (امتیازها یا اطلاعات مخفی) استفاده کنید. متن سوال خود را بنویسید. از مستطیل روبه‌روی سوال می‌توانید برای به‌کار‌بردن پاسخ سوالات قبلی و متغیرهای تعریف‌شده (امتیازها یا اطلاعات مخفی) استفاده کنید. این ویژگی پایپینگ نام دارد. برای آشنایی بیشتر ویدیوی پایپینگ پاسخ و امتیاز و پایپینگ متغیرهای مخفی را ببینید.

توضیحات سوال اولویت‌دهی

با افزودن توضیحات به پاسخ‌دهنده کمک کنید که درک بهتر و دقیق‌تری از آن چه شما به عنوان پاسخ مد نظر دارید، پیدا کند. برای مثال می‌توانید در توضیحات سوال بنویسید: اولویت گزینه‌ها از بالا به پایین مشخص می‌شوند.

به مانند قسمت عنوان، در قسمت توضیحات نیز با استفاده از مستطیل روبه‌رو می‌توانید برای به‌کار‌بردن پاسخ سوالات قبلی و متغیرهای تعریف‌شده (امتیازها یا اطلاعات مخفی) استفاده کنید.

افزودن گزینه‌ها

از این قسمت گزینه‌های سوال را اضافه کنید. برای اضافه کردن گزینه‌های بیشتر علامت + کنار هر گزینه را بزنید.

افزودن عکس یا ویدیو به سوال اولویت‌دهی

برای بارگذاری عکس یا ویدیو دکمه مربوط به آن را فعال کنید.

افزودن عکس

فرمت: محدودیتی وجود ندارد

سایز: حداکثر ۲ مگابایت

روی گزینه عکس و سپس بارگذاری کلیک کنید.

 عکس‌ها محدودیت ابعادی ندارند و ابعاد آن‌ها به طور اتوماتیک توسط سیستم تغییر داده می‌شود.

افزودن ویدیو

 روی گزینه ویدیو کلیک کنید. ویدیوی مورد نظر را می‌توانید در سایت‌های معتبری مانند آپارات بارگذاری کرده و لینک آن را در قسمت آدرس ویدیو کپی کنید.

توجه داشته باشید که عکس و ویدیو را به طور هم‌زمان نمی‌توانید بارگذاری کنید. هر عکس یا ویدیویی که اضافه می‌کنید بلافاصله در کادر سمت چپ نمایش داده می‌شود.

اجباری کردن پاسخ به سوال

برای این‌که پاسخ به سوال را اجباری کنید این گزینه را فعال کنید. با فعال‌سازی این گزینه، پاسخ‌دهنده بدون پاسخ به این سوال نمی‌تواند پاسخ نهایی را ارسال کند. به این صورت که در انتهای پرسشنامه دکمه بازبینی را مشاهده می‌کند که با زدن این دکمه پاسخ‌دهنده به سوالات اجباری پاسخ نداده، هدایت می‌شود.

تصادفی‌سازی ترتیب گزینه‌ها

اگر به دنبال این هستید که ترتیب گزینه‌های سوال به صورت تصادفی به پاسخ‌دهنده‌ها نشان داده شود می‌توانید این گزینه را فعال کنید. در این حالت گزینه‌ها در هر بار لود و نمایش پرسشنامه به صورت کاملا تصادفی به پاسخ‌دهنده نشان داده می‌شوند. در مواردی که جلوگیری از سوگیری در انتخاب پاسخ‌دهنده حایز اهمیت است، این امکان را فعال کنید.

عدم نمایش شماره سوال

اگر قصد دارید که شماره سوال در فرم یا پرسشنامه شما نمایش داده نشود می‌توانید این گزینه را فعال کنید.

تحلیل سوال اولویت‌دهی

شما می‌توانید تحلیل پاسخ‌های دریافت‌شده روی سوال‌های اولویت‌دهی را از قسمت گزارش/ تحلیل و نمودارها ببینید. برای راحتی بیشتر در تحلیل سوالات می‌توانید پاسخ‌ها را به دسته‌های کوچک‌تری تقسیم کنید و روی آن‌ها فیلترهای پیشرفته تعریف کنید (این امکان در کاربری سازمانی وجود دارد).

برای سوال اولویت‌دهی سه نوع نمودار به شما داده می‌شود. در کنار نمودارهای داده‌شده، فراوانی پاسخ هر گزینه، درصد فراوانی و میانگین رتبه هر گزینه نیز به تفیک داده می‌شود. برای آشنایی بیشتر با تعاریف این شاخص‌ها مطلب شاخص‌های پرکاربرد آماری را مطالعه کنید.

به این راهنما امتیاز دهید