در بخش تنظیمات عمومی می‌توانید کنترل جزئیات پرسشنامه را به دست بگیرید. می‌توانید نام و زبان پرسشنامه را تعیین کنید. انتخاب کنید که تا چه زمانی پاسخ‌دهنده‌ها می‌توانند روی پرسشنامه پاسخ ثبت کنند و در چه زمانی ثبت پاسخ روی پرسشنامه خاتمه یابد. در این قسمت می‌توانید انتخاب کنید که با توجه به سناریوی مورد نظرتان نیازی به دکمه قبلی و بعدی دارید یا خیر و همچنین در مورد نمایش یا عدم نمایش نوار پیشرفت نیز می‌توانید تصمیم بگیرید. شما می‌توانید برای دسترسی به تظیمات عمومی به بخش تنظیمات بروید و از منوی سمت راست صفحه تنظیمات عمومی را انتخاب کنید.

نام پرسشنامه

زبان پرسشنامه

خاتمه پاسخ‌دهی

تنظیم مدت‌زمان پاسخ‌دهی

حذف دکمه قبلی

حذف دکمه بعدی

عدم نمایش نوار پیشرفت


نام پرسشنامه

نام پرسشنامه در لینک‌هایی که با افراد به اشتراک می‌گذارید نشان داده می‌شود. اگر بعد از انتخاب نام پرسشنامه، تصمیم گرفتید آن را تغییر دهید، می‌توانید نام دیگری در قسمت نام پرسشنامه بنویسید و گزینه ذخیره در پایین صفحه را بزنید.

زبان پرسشنامه

با پرس‌لاین شما می‌توانید به ۴ زبان مختلف فارسی، انگلیسی، ترکی و عربی پرسشنامه بسازید. با تغییر زبان پرسشنامه، زبان صفحه پاسخ‌دهی و پیام‌های سیستمی به زبان انتخاب‌شده تغییر می‌یابد. تغییر زبان پرسشنامه در مواردی کاربرد دارد که سوالات طراحی شده شما به یکی از این ۴ زبان نوشته شده باشد. اگر زبان انتخاب‌شده انگلیسی یا ترکی باشد سیستم حالت نوشتاری سوال و جواب‌ها را به طور اتوماتیک به حالت چپ به راست تغییر می‌دهد. یکی از ۴ زبان مورد نظر را انتخاب کنید و گزینه ذخیره در انتهای صفحه را بزنید.

خاتمه پاسخ‌دهی

اگر در لحظه تصمیم گرفتید تا به زمان پاسخ‌دهی پرسشنامه خاتمه دهید می‌توانید این گزینه را فعال کنید.

تاریخ خاتمه خودکار پاسخ‌دهی

 اگر برای زمان خاتمه‌دهی پرسشنامه برنامه‌ریزی کرده‌‌اید می‌توانید در قسمت تاریخ خاتمه خودکار پاسخ‌دهی تاریخ مورد نظر را وارد کنید. پرسشنامه شما به صورت خودکار در تاریخ وارد‌شده خاتمه می‌یابد و دیگر ثبت پاسخ بر روی آن ممکن نیست. ممکن است بعد از خاتمه پاسخ‌دهی دوباره تصمیم بگیرید ثبت پاسخ روی پرسشنامه را فعال کنید بنابراین می‌توانید گزینه خاتمه پاسخ‌دهی را خاموش کنید. فراموش نکنید بعد از ایجاد هر تغییری دکمه ذخیره در انتهای صفحه را بزنید.

تنظیم مدت‌زمان پاسخ‌دهی

به منظور این‌که بتوانید برای پاسخ‌دهی به هر پرسشنامه، مدت زمان خاص و محدودی در نظر بگیرید کافی است گزینه تنظیم مدت زمان پاسخ‌دهی را روشن کنید و مدت زمان پاسخ‌دهی رو متناسب با نیازتون تنظیم کنید. در کادری که بعد از روشن‌کردن این گزینه برای شما باز می‌شود، میزان ساعت، دقیقه و ثانیه‌ای را که برای پاسخ‌دهی در نظر گرفتید، وارد کنید و گزینه ذخیره در انتهای صفحه را انتخاب کنید.

بعد از روشن و تنظیم‌کردن این امکان، هنگامی که پاسخ‌دهنده وارد پرسشنامه شما شود، مدت زمان تعیین‌شده برای پاسخ‌دهی به پرسشنامه یا آزمون را در بالای صفحه مشاهده می‌کند.

اگر امکان تنظیم مدت‌‌زمان پاسخ‌دهی را برای پرسشنامه خود روشن کنید، در جدول ستونی به نام مدت‌زمان پاسخ‌دهی نمایش داده می‌شود. اگر پاسخ‌دهنده نتواند به تمامی سوالات در مدت زمان مقرر و تعیین‌شده پاسخ دهد، در جدول نتایج در ستون مدت زمان پاسخ‌دهی، عبارت (اتمام وقت) را برای این پاسخ‌دهنده نشان می‌دهد.

حذف دکمه قبلی

ممکن است در مواردی ترجیح شما این باشد که پاسخ‌دهنده نتواند به سوالات قبلی بازگردد و قادر به اصلاح پاسخ‌های قبلی نباشد. در این شرایط شما می‌توانید دکمه قبلی را در پرسشنامه حذف کنید. برای این کار تنها کافی است که این گزینه را فعال کرده و گزینه ذخیره در انتهای صفحه را بزنید.

حذف دکمه بعدی

اگر بخواهید که پاسخ‌دهنده تا زمانی که به سوال پاسخ نداده، امکان رفتن به سوال بعدی را نداشته باشد، می‌توانید دکمه بعدی را حذف کنید. برای مثال ویدیویی را در صفحه خوشامدگویی بارگذاری کرده اید که برایتان مهم است پاسخ‌دهنده حتما ویدیو را مشاهده کند و نتواند بدون باز کردن ویدیو به صفحه بعدی برود، برای این کار تنها کافی است که این گزینه را فعال کرده و گزینه ذخیره در انتهای صفحه را بزنید.

عدم نمایش نوار پیشرفت

نوار پیشرفت نوار باریکی در پایین صفحه پرسشنامه است که به پاسخ دهنده نشان می دهد که بعد از پاسخ به هر سوال، چند درصد از کل سوالات پرسشنامه را پاسخ داده است. می‌توانید در صورت عدم نیاز به این گزینه، آن را غیر فعال نمایید.

به این راهنما امتیاز دهید